top of page

Школа лідерів "NEW-формат" не  байдужа до змін в соціально-економічній структурі нашого суспільства. Вона вносить корективи в програми, підручники, методи навчання і виховання. Процес цей ніколи не завершиться, школа орієнтується на день завтрашній, щоб не відстати від життя вже сьогодні.

Першочерговою потребою суспільства стає формування фізичних, розумових, психологічних, моральних, ділових здібностей, що забезпечують прогресивно орієнтоване соціальне становлення особистості в нових умовах. У нашому освітньому і виховному закладі організована системна робота по формуванню необхідних здібностей, що забезпечують позитивно орієнтоване соціальне становлення особистості.

Одним з принципів виховання є "Принцип ефективності соціальної взаємодії", який на сучасному етапі вітчизняної освіти передбачає не тільки його модернізацію, а й реабілітацію виправданих себе підходів і традицій в соціальному становленні особистості в колективах різного типу (дитячої громадської організації, творчого об'єднання, класного колективу та ін .). Соціалізація особистості передбачає розширення сфери спілкування школярів, створення умов для конструктивних процесів соціокультурного самовизначення, адекватної комунікації, формування навичок соціальної адаптації, а також створення реальних умов для розвитку учнівського самоврядування як специфічної організації колективної діяльності дітей.

Дитяче самоврядування  дає можливість кожному брати участь в ньому та показати себе, реалізувати свої ідеї та здібності, готує учнів жити в сучасному суспільстві. Дитяче самоврядування - це форма організації життєдіяльності колективу, що забезпечує розвиток у підлітків самостійності в прийнятті та реалізації рішень для досягнення групових цілей. Ми розглядаємо самоврядування як структуру відносин, одну з форм управління.

Самоврядування в школы  "NEW-формат" - це перехід до відкритих, довірливих формах співтворчості  педагогічного, батьківського та учнівського колективу. Пріоритет віддається демократичному, вільному, стимулюючому типу взаємин між людьми в процесі вирішення конкретних завдань задля досягнення спільних цілей. Мета такого управління - кожному дати право і відповідальність. Чим вище рівень управлінської діяльності - тим вище рівень співуправління (педагог + учень + батьки), а тому, і рівень розвитку дитячого управління.

bottom of page